Home » Aktualności » Wycieczka do Sielca

Witam w naszej szkole!

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych dzieci, poszerzanie ich horyzontów i wzrost wiedzy. Dlatego co roku wychodzimy z nowymi propozycjami edukacyjnymi jakie mają prowadzić do ich rozwoju. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów co świadczy o poziomie naszej szkoły i wysiłkach naszej kadry nauczycielskiej. Edukacja jest kluczem do sukcesu Dyrektor szkoły Wanda Fryt

Wycieczka do Sielca

24 września 2015 roku 45 uczniów najmłodszych klas udało się na wycieczkę do Spółdzielni  Producentów Warzyw i Owoców w Sielcu Kolonii. Uczniami klas I- III opiekowały się panie: Maria Oziębło, Aneta Połentek i Edyta Wendel.

Celem wyjazdu było:

 – przypomnienie uczniom wiadomości dotyczących wartości odżywczych owoców i warzyw oraz roli witamin,

– poznanie miejsca, z którego do naszej szkoły trafiają owoce i warzywa w ramach programu „ Owoce i warzywa w szkole”

– zapoznanie z nowoczesnymi i ekologicznymi sposobami uprawy warzyw i owoców

Wycieczka trwała dwie godziny od godziny 10: 00 do 12:00.

W spółdzielni dzieci usłyszały od oprowadzającej nas po obiekcie pani informacje o programie „ Owoce i warzywa w szkole”. Uzyskały także wiadomości z jakich upraw i skąd pochodzą warzywa i owoce, które dzieci spożywają w szkole.

Największym zainteresowaniem cieszyła się linia produkcyjna do obróbki i porcjowania produktów. Uczniowie zobaczyli co się dzieje z warzywami od momentu przywozu do spółdzielni aż do chwili gdy zapakowane w woreczki czekają na wywóz do klientów. Mogli też zobaczyć różne rodzaje warzyw i owoców, które zgromadzone były w chłodni oraz miejsca, gdzie przygotowuje się warzywa i owoce do szkół.

Na zakończenie zwiedzania zaproszono nas na soczek, pyszne owoce i „słodkości”. Otrzymaliśmy także książki wydane z okazji 10- lecia istnienia spółdzielni.

DSCF6212 DSCF6213 DSCF6216 DSCF6217 DSCF6218 DSCF6219 DSCF6222 DSCF6223

Nasza szkoła:

Nasze inicjatywy: