Home » Aktualności » Wycieczka do Krakowa.

Witam w naszej szkole!

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych dzieci, poszerzanie ich horyzontów i wzrost wiedzy. Dlatego co roku wychodzimy z nowymi propozycjami edukacyjnymi jakie mają prowadzić do ich rozwoju. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów co świadczy o poziomie naszej szkoły i wysiłkach naszej kadry nauczycielskiej. Edukacja jest kluczem do sukcesu Dyrektor szkoły Wanda Fryt

Wycieczka do Krakowa.

5 grudnia 2016 r. uczniowie klas  „0”, I, III i IV pod opieką pani Edyty Wendel, Joanny Koziary i Izabeli Wojcik-Pudo wzięli udział w wycieczce do Krakowa.  Głównym celem było obejrzenie filmu pt. „Trolle” w formacie 3D oraz zwiedzanie zabytków Krakowa.

Na wycieczkę wyjechano o godz. 8:00 autokarem spod szkoły. O godz. 10:00 uczestnicy udali się do sali kinowej, gdzie obejrzeli bajkę o wesołych, rozśpiewanych i bajecznie kolorowych stworkach. Film pt. „Trolle” sprawił, że uczniowie opuścili salę kinową w pozytywnych nastrojach.

Następnie autokarem wyruszyli na dalszą część wycieczki – w stronę krakowskiego Rynku.

Pierwszym zabytkiem jaki ujrzeli był Zamek Królewski na  Wawelu. Udali się także pod jamę smoka ziejącego ogniem, gdzie zostały wykonane zdjęcia pamiątkowe. Z Wawelu podążali zabytkowymi ulicami na Rynek Główny. Dzieci podziwiały zabytki Krakowa: Sukiennice oraz Kościół Mariacki. Korzystając z okresu przedświątecznego uczniowie mieli okazję zobaczyć także bożonarodzeniowe dekoracje m.in.:  piękne choinki na rynku oraz szopkę.  Niepowtarzalny klimat Krakowa dało się odczuć spacerując ulicą Floriańską. Mijając Barbakan uczestnicy wycieczki udali się  na Plac Jana Matejki, gdzie czekał na nich autokar.

Pod szkołę dojechali na godzinę 18:00. Dzieci zmęczone, ale pełne niezapomnianych wrażeń, szczęśliwe i zadowolone wróciły bezpiecznie do swoich domów.

wp_20161205_15_28_55_pro

wp_20161205_14_47_04_pro

wp_20161205_14_42_25_pro

Nasza szkoła:

Nasze inicjatywy: