Home » Aktualności » Wycieczka do Bałtowa

Witam w naszej szkole!

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych dzieci, poszerzanie ich horyzontów i wzrost wiedzy. Dlatego co roku wychodzimy z nowymi propozycjami edukacyjnymi jakie mają prowadzić do ich rozwoju. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów co świadczy o poziomie naszej szkoły i wysiłkach naszej kadry nauczycielskiej. Edukacja jest kluczem do sukcesu Dyrektor szkoły Wanda Fryt

Wycieczka do Bałtowa

22 maja 2017r 21 uczniów pod opieką p. Edyty Wendel i p. Izabeli Wójcik- Pudo uczestniczyło w wycieczce do Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego.
Uczniowie klasy I (14 ucz.) korzystali z atrakcji bezpłatnie, gdyż była to wygrana w konkursie „najsympatyczniejsza klasa w powiecie kazimierskim” zorganizowanym przez Echo Dnia. Razem z nim bawili się też uczniowie z oddziału przedszkolnego( 7 ucz.).
Pobyt obfitował w liczne atrakcje i wycieczkę można zaliczyć do bardzo udanych. Pogoda zachęcała do zwiedzania, dopisywał humor i była dobra zabawa.
Po szczęśliwym dojechaniu do celu wszyscy udali się do Jura Parku. Wycieczkowiczów powitał pan przewodnik, który opowiadał o zgromadzonych eksponatach. Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu oraz sposób przekazywania informacji zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów.
Z kolei w Muzeum Jurajskim dzieci obejrzały różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów, zęby rekinów, koralowce i głowonogi oraz piękne kamienie.
Największe wrażenie zrobiło Prehistoryczne Oceanarium. Za pomocą technologii trójwymiarowego przekazu przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Mieliśmy okazję spotkać się „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. Do tej pory podziwialiśmy je tylko w podręcznikach. Wrażenie, że są bardzo blisko wywołało u nielicznych strach, jednak większość uczniów była mocno podekscytowana i zafascynowana ich widokiem.
Po emocjach w Oceanarium entuzjazm wśród dzieci wzbudziło zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca Dolnego i Górnego. Najpierw nasi podopieczni zobaczyli ciekawe gatunki ptactwa i drobnych ssaków, znajdujących się w klatkach i na wolnych wybiegach. Do drugiej części Zwierzyńca uczniowie odbyli przejażdżkę amerykańskim autobusem (school busem) pomiędzy zwierzętami współcześnie żyjącymi (m.in.: strusie, lamy, wielbłądy, dziki, konie, jelenie i wiele innych gatunków) rozmieszczonymi na wielohektarowym terenie – tzw. Safari. Zwierzęta podziwialiśmy z bliskiej odległości ponieważ pani przewodnik je karmiła. Po drodze do Górnego Zwierzyńca mijaliśmy czarownicę, która nas pozdrawiała.
Kolejny punktem naszego pobytu było oglądanie zamków i pałaców- Dzieje Polski w miniaturze. Dzieci z ciekawością słuchały legend wygłaszanych z dużym entuzjazmem przez pana przewodnika. Zachwycały się także elementami architektonicznymi i otoczeniem tych obiektów. Była to wspaniała lekcja historii.
Świetną metodą utrwalenia zdobytej wiedzy były warsztaty plastyczno – paleontologiczne zakończone wręczeniem wszystkim uczestnikom certyfikatów. Wykonane podczas zajęć prace ( uczniowie malowali figurki dinozaurów i skamieniałości), dzieci zabrały do domu.
Po zajęciach na warsztatach poszliśmy na obiad i lody. Wiele frajdy dostarczył dzieciom pobyt na placu zabaw i poszukiwanie kości dinozaurów ukrytych w piasku oraz liczne zjeżdżalnie, karuzele, ścianki wspinaczkowe, huśtawki itp.
Na zakończenie wizyty w Bałtowie w sklepikach dzieci zakupiły pamiątki. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe magnesy z figurkami dinozaurów.
Z wycieczki do Krainy Dinozaurów wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni, choć jednak troszkę zmęczeni, bo wyprawa trwała 13 godzin. Mamy jednak nadzieję, że dla dzieci była to niezapomniana przygoda. Stęsknieni rodzice odebrali swoje pociechy pod szkołą.

wp_20170522_12_10_17_prowp_20170522_14_47_02_pro wp_20170522_13_24_05_pro wp_20170522_11_43_42_pro wp_20170522_11_38_36_prowp_20170522_15_54_18_pro

Nasza szkoła:

Nasze inicjatywy: