Home » Aktualności » Tydzień zdrowego żywienia

Witam w naszej szkole!

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych dzieci, poszerzanie ich horyzontów i wzrost wiedzy. Dlatego co roku wychodzimy z nowymi propozycjami edukacyjnymi jakie mają prowadzić do ich rozwoju. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów co świadczy o poziomie naszej szkoły i wysiłkach naszej kadry nauczycielskiej. Edukacja jest kluczem do sukcesu Dyrektor szkoły Wanda Fryt

Tydzień zdrowego żywienia

OBCHODY TYGODNIA ZDROWEGO ŻYWIENIA W SSP W KAMIEŃCZYCACH

POD HASŁEM ,,JEM ŻÓŁTE, ZIELONE, CZERWONE”

 

       Tydzień zdrowego żywienia rozpoczął się w naszej szkole 6 maja zapoznaniem z celami przedsięwzięcia i znaczeniem spożywania warzyw i owoców dla naszego zdrowia. W piątek na zajęciach uczniowie poznawali też walory zdrowotne warzyw i owoców  występujących w  kolorach żółtym, zielonym, czerwonym, oraz układali hasła propagujące zdrowe odżywianie.

DZIEŃ PIERWSZY – ŻÓŁTY

Poniedziałek był dniem żółtym. Dzieci przyszły do szkoły w tym dniu przebrane za wybrany owoc lub warzywo w kolorze żółtym. Nastąpiła prezentacja i zostały wybrane 4 najciekawsze przebrania. Przynieśli również z sobą żółte warzywa i owoce, które zostały wyeksponowane w klasowych kącikach owoców i warzyw. Dodatkowo każda klasa wykonała plakat promujący zdrowe odżywianie.

WP_20160509_11_01_05_ProWP_20160509_09_18_11_ProWP_20160509_09_52_15_Pro

DZIEŃ DRUGI – ZIELONY

Wtorek przebiegał pod hasłem dnia zielonego. Odbył się konkurs plastyczny. Wszyscy wykonali dowolną techniką rysunki dowolnego zielonego warzywa lub owocu. Młodsi układali zagadki o nim zagadki, a starsi uczniowie przedstawiali walory zdrowotne. Komisja wybrała 6 najciekawszych prac oraz wyróżniła 4 osoby prezentujące w tym dniu najciekawsze przebranie. Do kącików klasowych dołączyły warzywa i owoce w kolorze zielonym.

WP_20160510_10_58_31_Pro WP_20160510_11_16_15_Pro

DZIEŃ TRZECI – CZERWONY

Środa była dniem czerwieni. Prezentowano przebrania warzyw i owoców w kolorze czerwonym i tradycyjnie wyróżniono najciekawsze. Dzień ten przebiegł również pod hasłem aktywności fizycznej ,,Na sportowo – odlotowo”, bo wszyscy pamiętają ze warunkiem dobrego samopoczucia jest również aktywność fizyczna.

WP_20160511_11_03_15_ProWP_20160511_11_06_39_ProWP_20160511_11_31_36_Pro

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ

W czwartek nastąpiło podsumowanie całotygodniowych działań i rozdania nagród. Została zaprezentowana krótka część artystyczna, w której nie zabrakło piosenek i krótkich inscenizacji na temat wartości warzyw i owoców. Gośćmi honorowymi uroczystości były  przedstawicielki Agencji Rynku Rolnego w Kielcach, które przywiozły atrakcyjne nagrody dla zwycięzców.

Mamy nadzieję, że zrealizowane przez nas działania przyczynią się do poprawienia nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży i spożywania większej ilości warzyw i owoców.

  DSCF4643DSCF4638DSCF4645 DSCF4657 DSCF4691

Nasza szkoła:

Nasze inicjatywy: