Home » Aktualności » Święto Niepodległości

Witam w naszej szkole!

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych dzieci, poszerzanie ich horyzontów i wzrost wiedzy. Dlatego co roku wychodzimy z nowymi propozycjami edukacyjnymi jakie mają prowadzić do ich rozwoju. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów co świadczy o poziomie naszej szkoły i wysiłkach naszej kadry nauczycielskiej. Edukacja jest kluczem do sukcesu Dyrektor szkoły Wanda Fryt

Święto Niepodległości

JAK ŚWIĘTOWALIŚMY 98 ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOSCI

      Tradycyjnie, jak co roku, nasi uczniowie upamiętnili ważną dla wszystkich Polaków datę -11 listopada. Z racji tego, że jest to dzień wolny dla wszystkich, obchody tej rocznicy zaczęliśmy w szkole 9 listopada.

    Uroczysta akademia  pod hasłem ,,Żyjemy w niepodległej Polsce”, z udziałem sztandaru  szkoły,  przybliżyła  wydarzenia sprzed lat, kiedy to nasz kraj nie mógł cieszyć się wolnością, jak obecnie. Uczniowie przy dźwiękach patriotycznych pieśni poznali długą, 123 letnią drogę do wolności, jaką pokonać musieli nasi przodkowie. Dlatego też musimy  pamiętać o nich i ich poświęceniu, nie tylko w tym szczególnym dniu. Jak żyć, aby służyć ojczyźnie w czasie pokoju, szanować  symbole narodowe – na te pytana staraliśmy się również dać odpowiedź.

Po uroczystości zawiesiliśmy flagi przed budynkiem szkoły, a w dniu 11 listopada poczet sztandarowy wziął udział w uroczystościach z okazji Święta Niepodległości w Kazimierzy Wielkiej.

wp_20161109_09_25_41_pro

wp_20161109_09_08_41_pro

wp_20161109_09_09_37_pro

Nasza szkoła:

Nasze inicjatywy: