Home » Aktualności » Spotkanie z pisarką

Witam w naszej szkole!

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych dzieci, poszerzanie ich horyzontów i wzrost wiedzy. Dlatego co roku wychodzimy z nowymi propozycjami edukacyjnymi jakie mają prowadzić do ich rozwoju. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów co świadczy o poziomie naszej szkoły i wysiłkach naszej kadry nauczycielskiej. Edukacja jest kluczem do sukcesu Dyrektor szkoły Wanda Fryt

Spotkanie z pisarką

9 października uczniowie klasy IV, V, Vl, wraz z nauczycielami odwiedzili Miejsko – Gminną i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kazimierzy Wielkiej. W bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie z Elżbietą Bednarczyk, aktorką, tancerką, pisarką, która przybyła w nasze okolice z bardzo daleka, bo z krainy kangurów, misi koali oraz pięknej rafy koralowej.

Elżbieta Bednarczyk opowiadała wiele ciekawych historii o Australii. Dzieci wysłuchały wielu informacji na temat szkoły, miast, fauny i flory tego wyjątkowego kontynentu. Uczniowie poznali różnice kulturowe pomiędzy Polską a Australią. Artystka przedstawiła również próbę swej twórczości i odczytała swoje utwory m.in. „Dar życia” i „Dotyk życia”. Każdy wiersz wzbogacony był o nastrojowe podkłady muzyczne. Na zakończenie spotkania artystka pokazała jeszcze jedną swoją pasję i zaprezentowała „Taniec cygański”. Za ten taniec artystka otrzymała gorące brawa.

Po spotkaniu z Elżbietą Bednarczyk dzieci miały możliwość nabycia książki „Kłótnia w tornistrze” wraz z imienną dedykacją i autografem. Wszyscy byli pod wrażeniem wiedzy, talentu oraz osobowości pisarki. To wyjątkowe spotkanie na długo pozostanie w naszej pamięci.

Nasza szkoła:

Nasze inicjatywy: