Home » Aktualności » Ślubowanie pierwszoklasistów

Witam w naszej szkole!

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych dzieci, poszerzanie ich horyzontów i wzrost wiedzy. Dlatego co roku wychodzimy z nowymi propozycjami edukacyjnymi jakie mają prowadzić do ich rozwoju. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów co świadczy o poziomie naszej szkoły i wysiłkach naszej kadry nauczycielskiej. Edukacja jest kluczem do sukcesu Dyrektor szkoły Wanda Fryt

Ślubowanie pierwszoklasistów

Dnia 13.10.2015 r. zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na uczniów pierwszoklasistów. Ślubowanie rozpoczęło się piosenką Idę do szkoły w wykonaniu uczniów klasy pierwszej. W uroczystości wzięli udział wszyscy uczniowie, rodzice pierwszoklasistów, zaproszeni goście, ksiądz proboszcz, nauczyciele.

 

„Dzisiaj ważna uroczystość w szkole,

nasze ślubowanie.

Za chwilę każde dziecko

uczniem się stanie”.

 

Tak rozpoczęła się uroczystość ślubowania. Pierwszoklasiści wystąpili z piękną częścią artystyczną. Zaśpiewali 3 piosenki: Idę do szkoły, Kolorowe Kredki, był nawet Jacek z elementarzem, a także pies Burek.

Potem zdawali egzamin pod tytułem: „Co wiem o naszej szkole i Ojczyźnie „test sprawnościowy”, a ponieważ w szkole zdarzają się również porażki i niepowodzenia, nieraz trzeba przełknąć gorzką pigułkę, musieli wypić sok z cytryny i połknąć „pigułkę”. Egzamin zdali celująco – tak oceniła ich Pani Dyrektor. Po ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor. Wychowawca Maria Oziębło wręczyła dyplomy i uczniowie odcisnęli palce na akcie ślubowania przy swoim nazwisku.

Pierwszoklasistów powitała pięknie klasa II – w wierszach i piosenkach udzielała rad i wskazówek. Potem wręczyli upominki: kredki i kolorowankę.

Głos zabrał również przedstawiciel rodziców, pani Szeląg.

Po uroczystości delegacja pierwszoklasistów wraz z Panią Dyrektor i wychowawcą złożyli kwiaty pod tablicą pamiątkową księdza Władysława Latosa.

Pierwszoklasistów powitał również Samorząd Uczniowski, wręczył im upominki, a wychowawca odblaski z PZU.

Po ślubowaniu uczniowie wraz z klasą II udali się na zdrowy poczęstunek do klas, przygotowany przez rodziców.

Uroczystość nie miałaby tak podniosłego charakteru bez udziału rodziców, którzy współpracując z wychowawcą pomagali w przygotowaniu ślubowania: przygotowali dla swoich pociech piękne stroje, a także zorganizowali bogaty i zdrowy poczęstunek, nie tylko dla dzieci, ale i nauczycieli, promując przy tym zdrową żywność.

Tradycyjnie po uroczystości posadzono przed szkołą drzewko zakupione przez rodziców. Drzewko sadziły wszystkie dzieci, wychowawca a także pani dyrektor.

DSCF6395DSCF6391DSCF6352DSCF6359DSCF6397DSCF6406

Nasza szkoła:

Nasze inicjatywy: