Home » Aktualności » Ślubowanie klasy I

Witam w naszej szkole!

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych dzieci, poszerzanie ich horyzontów i wzrost wiedzy. Dlatego co roku wychodzimy z nowymi propozycjami edukacyjnymi jakie mają prowadzić do ich rozwoju. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów co świadczy o poziomie naszej szkoły i wysiłkach naszej kadry nauczycielskiej. Edukacja jest kluczem do sukcesu Dyrektor szkoły Wanda Fryt

Ślubowanie klasy I

ŚLUBUJĘ BYĆ DOBRYM POLAKIEM !

         12 października odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klasy I i pasowania ich na uczniów szkoły. Uczestniczyli w niej: dyrekcja szkoły, nauczyciele, rodzice pierwszoklasistów, zaproszeni goście oraz uczniowie  naszej szkoły.

         Dzieci zaprezentowały uroczysty program artystyczny. Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem i przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie odbył się egzamin wiedzy o szkole, ojczyźnie, ruchu drogowym. Kolejnym punktem było rozwiązywanie zagadek i wypicie magicznego napoju mądrości i odwagi- soku z cytryny . Po jego wypiciu wszystkie dzieci pięknie się uśmiechały. Pani dyrektor oceniła egzamin na szóstkę, a pierwszoklasiści zostali nagrodzeni dużymi brawami.

          Po ślubowaniu  odbyło się pasowanie na uczniów przez Panią Dyrektor co uczniowie potwierdzili odciśnięciem palca na akcie ślubowania. Wychowawczyni Edyta Wendel wręczyła pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Przewodnicząca  Samorządu Uczniowskiego przedstawiła sylwetkę patrona szkoły- księdza Władysława Latosa.

          Pierwszoklasistów powitali uczniowie klasy drugiej, którzy w wierszach i piosenkach udzielali rad i wskazówek  dotyczących pobytu w szkole i wręczyli upominki. Nie zabrakło także życzeń i prezentów od Samorządu Uczniowskiego. Głos zabrał także przedstawiciel rodziców- pani  Iwona Kowalska.  Rodzice podarowali dzieciom zestawy  książek.

          Po ślubowaniu klasa I i II udała się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców oraz na wspólna zabawę przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.

          Tradycyjnie po uroczystości posadzono przed szkołą drzewko zakupione przez rodziców. Drzewko sadziły wszystkie dzieci, wychowawca a także pani dyrektor.

wp_20161012_09_15_32_pro

wp_20161012_09_22_11_pro

wp_20161012_09_20_20_pro

wp_20161012_09_25_20_pro

wp_20161012_11_34_23_pro

Nasza szkoła:

Nasze inicjatywy: