Home » Aktualności » Otrzęsiny czwartoklasistów

Witam w naszej szkole!

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych dzieci, poszerzanie ich horyzontów i wzrost wiedzy. Dlatego co roku wychodzimy z nowymi propozycjami edukacyjnymi jakie mają prowadzić do ich rozwoju. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów co świadczy o poziomie naszej szkoły i wysiłkach naszej kadry nauczycielskiej. Edukacja jest kluczem do sukcesu Dyrektor szkoły Wanda Fryt

Otrzęsiny czwartoklasistów

W naszej szkole od kilku lat przyjęła się tradycja otrzęsin czwartoklasistów. Taka zabawowa forma  ułatwia byłym trzecioklasistom przejście do starszej grupy, zmniejsza lęk przed nowymi wyzwaniami, i jest okazją do świetnej zabawy.

    26 listopada  do Królestwa Wspaniałych dostało się dziesięcioro uczniów z klasy IV. Byli to książęta: Michał Ciszewski, Kamil Jamróz, Wojtek Radosz, Karol Konofalski, oraz księżniczki: Ola Kot, Wiktoria Lany, Ania Mikina, Karolina Klimek, Klaudia Rokita i Karolina Jaskuła.

Kandydaci musieli wykazać się  odpowiadając na pytania quizu wiedzą na temat szkoły, przedmiotów i nauczycieli. Konkurencją, która sprawdzała sprawność fizyczną, był bieg w worku, a znajomością dworskiej etykiety należało się popisać jedząc cukierki pływające w kisielu.. Każdy przygotował również charakterystykę własnej postaci w formie wierszowanej. Po przejściu wszystkich prób należało odpowiednio przygotować się na bal powitalny, pomagając wybrance w zrobieniu odpowiedniego makijażu.

     Zmagania  czwartoklasistów bacznie obserwowały dobre wróżki oraz wszyscy dworzanie i mieszkańcy królestwa pod nazwą Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Ks. Władysława Latosa w Kamieńczycach wraz z przybyłymi na uroczystość gośćmi.

    Po  pełnych emocji zmaganiach przyszedł czas na dobrą zabawę, do której, jak na prawdziwy bal przystało, przygrywał profesjonalny zespół muzyczny.

P1130077 P1130084 P1130092

Nasza szkoła:

Nasze inicjatywy: