Home » Aktualności » „Czyste powietrze wokół nas”

Witam w naszej szkole!

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo naszych dzieci, poszerzanie ich horyzontów i wzrost wiedzy. Dlatego co roku wychodzimy z nowymi propozycjami edukacyjnymi jakie mają prowadzić do ich rozwoju. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów co świadczy o poziomie naszej szkoły i wysiłkach naszej kadry nauczycielskiej. Edukacja jest kluczem do sukcesu Dyrektor szkoły Wanda Fryt

„Czyste powietrze wokół nas”

Realizacja programu edukacji antytytoniowej
„Czyste powietrze wokół nas”

Uczniowie oddziału przedszkolnego oraz klasy pierwszej SSP w Kamieńczycach w roku szkolnym 2016/17, realizowali program antytytoniowy „Czyste powietrze wokół nas”. Koordynatorem programu była Izabela Wójcik-Pudo, a współkoordynatorem Edyta Wendel. Na zebraniu wywiadowczym rodzice uczniów zostali poinformowani o celach oraz założeniach niniejszego programu. Już jesienią 25 października 2016 r. dzieci wraz z wychowawcami wybrały się na spacer w poszukiwaniu dymu. Celem wycieczki było ukierunkowanie dzieci na źródła i rodzaje dymu, poprzez obserwację w środowisku. Uczniowie widzieli dym z ogniska (palenie śmieci), z kominów oraz z jeżdżących samochodów. Obserwowali dym, określali kolor, gęstość oraz zapach. Na następnych zajęciach w grupach wykonali prace plastyczne, przedstawiając na swoich rysunkach różne rodzaje dymów. Nawiązano także do dymu papierosowego (papieros dymi, bo spala się w nim tytoń). Zaproszony gość – pani pielęgniarka uświadomiła dzieciom, iż dym szkodzi nie tylko palaczom, ale i osobom z otoczenia palacza. Uczniowie zostali zapoznani ze skutkami przebywania w zanieczyszczonym powietrzu. Nasi wychowankowie poznali maskotkę programu – dinozaura Dinka. Bardzo chętnie wykonały jego portret, a także nauczyły się piosenki, która nawiązuje do jego postaci. Dzieci wspólnie z Dinkiem przeżyły przygodę (jadąc w pociągu). Dowiedziały się, że istnieją już takie miejsca w których obowiązuje zakaz palenia. Same też wykonały znaki zakazu palenia „Nie pal przy mnie”, które miały umieścić w wybranych miejscach. Zorganizowano także konkurs plastyczny „Czyste powietrze”. Zadaniem dzieci było namalowanie miejsc, gdzie jest czyste powietrze i gdzie czują się dobrze. Ze wszystkich pięknie wykonanych prac plastycznych zrobiona została wystawa na szkolnym korytarzu oraz w klasach. Realizację programu zakończono 30.05.2017 roku. Dzieci były bardzo zaangażowane na zajęciach. Wykazały wysoki poziom wiedzy na temat palenia tytoniu i jego skutków. Dzięki wszystkim tym działaniom uczniowie usystematyzowali swoją wiedzę na temat szkodliwego działania dymu. Mają świadomość, że powinny unikać kontaktu z dymem tytoniowym. Teraz mają odwagę powiedzieć „NIE PAL PRZY MNIE”.

wp_20161123_11_16_23_pro wp_20170327_11_29_10_pro wp_20170327_11_41_17_pro wp_20170411_10_55_58_pro wp_20170530_10_38_56_pro

Nasza szkoła:

Nasze inicjatywy: